2.a klassi tegemistest

Emekeelepäeva eel kirjutasid 2.a klassi õpilased oma klassi 2020. aasta jaanuari, veebruari ja märtsi tegemistest. Kokkuvõte on teie ees.

20.01 ülekooliline Playbox
Selle aasta temmaks olid Eesti laulud. Meie klass osales 1. korda. Soovijaid kaasa teha oli 6 õpilast. Minu ema aitas valida laulu ja selleks sai Indrek Ventmanni Tempel.
Enne esinemist tegime iga päev proovi.
Ootamatult juhtus, et võitsime ja nüüd saame minna Kosele teiste koolidega mõõtu võtma.

Kärolin Lisette Potjomkina

22.01 Harjumaa poiste joonistuspäev
Enne joonistuspäeva pidid kõik poisid joonistama vana aja sõidukeid ja võistlema valiti mind.
Koos teistest koolidest 45 poisiga sain ka mina autasu. Need anti üle ABC Motorsi esinduses Tallinnas.

Karel Peetermann

27.01 ringi Kodupaik matk Loksal
Käisime ajalooringiga Loksal talvist loodust uurimas. Õppisime puude ja põõsaste rannakeelseid nimetusi. Matka lõpus tegime õpetaja Malle juures lõket ja kordasime, mida nägime ja kuulsime looduse kohta õpetaja Riinalt ja õpetaja Enelt.

Oliver Siirus

30.01- 1.-2.klassi "Nuputamist nupukaile" võistlus Saku koolis.
Hakkasime varakult harjutama igasuguseid nuputamisülesandeid, tahtjaid oli rohkem, kui kaasa sõita said. Õpetaja valis 3 välja mina, Klaara-Helen ja KärolinLisette.
Meil läks minu arvates hästi, saime 26 võistkonna hulgas 12. koha.

Kaur Rosen

10.02- "Lumekuninganna" etendus Tallinnas.
Käisime teiste algklasside lastega koos Lindakivi keskuses muusikateatrit "Lumekuninganna" vaatamas. Me polnud varem näinud nii pikka laulude ja tantsudega etendust. Oli väga ilus ja kaasahaarav näidend.

Klaara Helen Nooska

11.02- Planetaariumkino
Käisime Loksa kultuurikeskuses  kuppekinos vaatamas filmi planeetidest ja Kuust. Kõik oli nagu oleksime ise kosmoses lennanud, õppisime palju uut.

Karl Gustav Laur

14.02 sõbrapäev
Sõbrapäeval oli õudne sebimine kirjadega. Gregor kinkis kõikidele tüdrukutele söödava roosi. Ilus oli vaadata kõiki punaseid riideid. Mina sain ka palju kirju, need olid põnevad.

Hannabel Teern

19.02 "Sipsik" kinos Sõprus
1. ja 2. klassi lapsed käisid koos kinos. Multikas oli sõbralik, põnev ja õpetlik. Meie kooli lapsed olid viisakad ja vaatasid huviga.Tagasiteel arutasime filmi, mõnel olid natuke pisarad ka silmas, kui Sipsikuga midagi hirmsat juhtuma hakkas.. Soovitan kõigile vaatama minna!

Sandra Lindemann, Heli Metsar

21.02-Eesti Vabariigi aastapäeva aktus ja kontsert.
Meil käib rahvatantsus kogu klass. Õppisime selleks kontserdiks juba ammu tantse. Aktusel laulsime ja tantsisime, Sandra ja Oliver lugesid luuletusi.
Aktusel jagati šokolaade tublidele  õpilastele ja pärast toimus klassijuhtajatund.

Amalia Proskurina

25.02 vastlapäev
Leppisime kokku, et koolivaheajal tähistab igaüks omamoodi vastapäeva. Johannes ehitas kelgule rattad alla, et saaks liugu lasta. Enamus pered ostsid kukleid ja mõnulesid toas.
Meie pere käis ikka mäe peal ka, liugu lasta ei saanud.

Emma-Laura Vilumaa

02.03 Lotte ja Klausi muusikatund.
Käisime klassiga suures saalis Lotte ja Klausi kontserdil. Me laulsime kaasa ja tegime liigutusi..Meile näidati, kuidas ise pille meisterdada.

Eva-Angelina Bõhhovets

02.02 Kodupaiga ringi väljasõit Sillaotsa muuseumisse
Läksime järjekordsele väliõppele ajalooringiga, seekord Vihasoosse Sillaotsa muuseumisse. õpetaja Malle näitas oma kodumuuseumit ja väga palju vanu asju, pärast istusime muuseumitoas ja jõime sooja taimeteed ja näkisime kodust kaasavõetut. Meie klassist käib ringis 11 last.

Oliver Järve

03.03 Muuseumitund
Õpetaja Malle rääkis meile Loksa kooli kodloonurga rajajast ja oma õpetajast Ilme Adamsonist. Meie klassis olid näitusele pandud õpetaja Adamsoni õppevahendid. Tund toimus kooli muuseumis ja möödus kiiresti , aga väga huvitavalt, sest õpetajal oli palju temast rääkida.

Gregor Kütt

13.03 Emakeelepäev meie klassis.
Ühele tähtpäevale kulus terve nädal. Kirjutasime kõik loovtöid talvel meie klassis  toimunud üritustest, tegime ilukirjas luuletuste ärakirja. Reedel olid meie õpetajateks 12. klassi neiud Engela ja Sandra, kes tegid tunni õppijalt õppijale. Nemad lugesid meile jutte ette ja mei olime kodus omad jutud ilmekalt lugema õppinud. Saime diplomeid, oli teistmoodi koolitund. Toimus ka viktoriin.

Johannes Kupp, Eevo Bärengrub