8a ja 9a klass osalesid üleriigilisel statistikavõistlusel

9.a klassi võistkond koosseisus Kevin Piibemann, Andrei Bekker ja Mihkel Kaugerand sai I vooru tulemuste põhjal II vooru. Nooremas vanuseastes osales sada võistkonda, kellest kolmandik sai edasi II vooru. I voorus osales Loksa Gümnaasiumist 6 võistkonda.

Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimub õpilaste Euroopa statistikavõistlus 2018/2019. õppeaastal 15 Euroopa riigis. Kaasa saavad lüüa põhikooli, gümnaasiumi ja kutsekooli õpilased, kes on jagatud kahte vanuserühma. Euroopa statistikavõistluse eesmärk on äratada õpilastes huvi statistika vastu ja julgustada õpetajaid kasutama statistika õpetamisel uusi materjale. Võistlusel osalemine annab õpilastele hea võimaluse omandada algteadmisi andmetöötlusest ja iseseisva uurimustöö tegemisest.

Eesti riigisisesel võistlusel on kaks vooru. Eesti esimeses voorus tuli lahendada kolm veebipõhist valikvastustega testi. Esimese testiga kontrolliti statistika põhimõistete tundmist, graafikute tõlgendamisoskust ja tõenäosusteooria algteadmisi. Teine test näitas  riiklike statistikaallikate kasutamisoskust. Kolmas test eeldas statistilise väljaande tõlgendamisoskust ja õiged vastused tuli leida Eurostati eesti keelde tõlgitud elektroonilisest väljaandest.

Eesti teise vooru pääsenud võistkonnad teevad statistilise uurimuse võistluse korraldajate ette valmistatud andmestiku põhjal. Ülesannete lahendamiseks on aega 4. märtsini. Soovime noormeestele edu!