Eesti Õpilasesinduste Liidu XL üldkooseolek

5.-7. aprillil toimus Järva-Jaanis 40. Eesti Õpilasesinduste Liidu üldkoosolek. Loksa Gümnaasiumit esindasid 11. klassi õpilased Sandra Vilumaa ja Kristo Peetermann. Et tegemist oli kevadise üldkooseolekuga, oli töist otsustamist ja kaasa mõtlemist palju.

Esimesel päeval tutvuti üksteisega ja suunduti õpilaste läbiviidavatesse töötubadesse. Meie õppisime kaasõpilase käe all, kuidas tulemuslikult läbirääkimisi pidada nii praeguses koolielus kui tulevikus, ning nendest ideedest kantuna tegime ettepanekuid, kuidas saaks Õpilasesinduste Liit või meie enda kooli õpilasesindus koolis midagi paremaks teha.

Teisel päeval olid pikad, ent huvitavad ametlikud osad. Õhtupoolikul saime osa võtta lõbusatest töötubadest. Meie töötuba juhatas märkimisväärse kivimikoguga Tartu Ülikoolis õppiv geoloog, kes tutvustas Eesti maavarade mitmekülgset maailma. Õhtu lõpetas aga meeleolukas moeshow liikmete endi kujundatud riietest.

Kolmanda päeva lõunal valisid üle Eesti kokku tulnud õpilasesindajad Liidule uue esimehe ja juhatuse, misjärel tuli pärast tänamisi ja kingitusi jätta hüvasti uute ja vanade sõpradega.

Sandra Vilumaa