« Tagasi

Noortekohtumine Saaremaa õpilastega

Noortekohtumine Saaremaa õpilastega
 
10. kuni 13.septembrini viisime Loksa koolis läbi projekti „Noortekohtumine", mille teemaks oli „Kultuuride vahetus". Selles projektis osales kaks kooli: Valjala põhikool Saaremaalt ja Loksa gümnaasium. Valjalast tuli külla 9 õpilast ja 2 õpetajat, Loksa koolist 13 õpilast ja õpetaja Maret Vihman, meie projekti juht. Edukalt kohtusime saaremaa õpilastega  10.09. Loksa Noortekeskuses.
Alguses oli meil kohtumine Loksa linna päästjatega. Nad rääkisid, mida ei tohi teha, et kõik oleks ohutu ja et ei juhtuks tulekahju. Peale lõunat me tutvusime üksteisega ja vaatasime üle koha, kus me hakkame ööbima. Seejärel mängisime huvitavaid tutvumismänge, mis kõigile väga meeldisid. Peale õhtusööki jätkasime mängudega. Õhtul kirjutas igaüks muljeid tänasest päevast ja mindi puhkama.
 
Reede hommikul oli meil seiklus-orienteerumismäng Loksa linnas. Grupid olid jagatud nii, et igas grupis olid mõlema kooli õpilased. Kontrollpunktid tuli leida kaardi ja fotode järgi, kohapeal tuli teha oma foto. Seejärel jagunesime kahte gruppi. Esimene grupp osales klaasimaali töötoas, mida viis läbi Lemara Vahi. Teine grupp osales  Elena Mesevrja töötoas „märkmiku dekoreerimine scrapbooking tehnikas. Töötubades sai igaüks omamoodi maalida küünlajala ja õppisime scrapbooking tehnikat. Pärast lõunat vahetasid grupid kohad.
Pärast töötubasid tegime õppesõidu Pärispea – Purekkari – Viinistu. Me külastasime Eesti kõige põhjapoolsemat punkti. Seal me ronisime kividel, ehitasime uhke kivitorni ja pildistasime. Me külastasime Viinistut, kus endises kalatööstuses paikneb kunstimuuseum. Õhtul valmistasime õhtusöögi endale kõik koos  ise, tegime vene rahvustoitu – pelmeene.
 
Laupäeva hommikul valmistasime ise kordamööda pannkooke ja pärast sõime neid. Pärast hommikusööki toimus õppesõit Lahemaa rahvuspargi territooriumil marsruudil Käsmu – Palmse – Viitna. Käsmus külastasime Meremuuseumi, kus oli palju huvitavat. Palmses vaatasime filmi ja näitust, nägime vana traktorit (lokomobiili). Käisime Viitna järve ääres. Lõunasöök oli Viitna kõrtsis. Peale lõunat läbisime Viru raba õpperaja. Tutvusime raba taimede ja elanikega, tee peal korjasime jõhvikaid. Järgmine peatus oli Kolga mõisas. Seal räägiti, et vanasti tehti kõike kohapeal käsitsi ise. Seejärel sõitsime Jaani-Tooma suurkivi juurde. Mõned meist ronisid kivi otsa ja õpetaja tegi ühise grupipildi. Mõned kohad olid uued ka meie jaoks. Seejärel sõitsime Loksale, kus ootas meid õhtusöök. 
Iga koha kohta, kus me käisime, näitasime hiljem pantomiimi kaudu, mida me nägime ja mida me tegime. Oli lõbus mõistatamine. 
Õhtul laulsime vene laule kahes keeles ( Helesinine vagun, Võta kaasa kallis mind, Privet gorod Narva, Olgu jääv meile päike, jt... ), mille sõnad olid välja trükitud ja oli muusikavideo toetus.  Mängisime vene rahvamänge ja mõistatasime vene muinasjutte ja mõistatusi. Vabal ajal tegeles igaüks sellega, mida tahtis: mängisid, suhtlesid kaaslastega, tegid kirjavahetust sõpradega ja vahetasid aadresse.
 
Pühapäeval peale hommikusööki kogunesimealgklasside maja saalis ja tegime 4 päeva muljetest plakatid. Neid plakateid saab näha Loksa gümnaasiumi stendil. Me tegime nelja päeva kokkuvõtted ja rääkisime sellest, mida teame ja oskame nüüd paremini. Kell 12.30 sõitsid Valjala õpilased ära. Meie jäime ruume koristama. Meile kõigile meeldis see projekt väga ja me ootame põnevusega kohtumist saarlastega nende juures Saaremaal.
Projektis oli palju huvitavaid ülesandeid ja tegevusi, mida täitsime gruppides. Me sõbrunesime ja veetsime hästi aega. <kõik olid väga sõbralikud ja avatud, me saime head kogemused eesti keele kasutamiseks, aga Saaremaa õpilased tutvusid vene kultuuri ja traditsioonidega.
Aitäh sellise võimaluse ja meeldiva kohtumise eest!
 
9.klassi õpilased Maria Tšistjakova ja Danila Jašin
 
Pilte vaata siit>>