Oktoober on pudrukuu

Oktoobrikuu on lõppenud ja lõppes ka Eesti koolide traditsiooniline pudrukuu programm „Pudrusööja 2019". Programmi eesmärk on tõsta laste teadlikkust tervislikust teraviljatoidust. Pudrusöömine on ju nii kasulik kui ka  maitsev tegevus.
Meie koolist osalesid  pudruprogrammis meie kõige nooremad- 1. a klass.
Enne kui läksime õppekööki putru keetma vaatasime filmi "Köögis ohutult ja teadlikult". Ikka sellepärast, et teaksime kuidas köögis ohutult toimetada.
Kooli õppeköögis keetsime kõik koos kolm potitäit maitsvat kaerahelbeputru.  Pudrulisandid oli igaüks kodust kaasa võtnud-just sellised, mis talle endale kõige rohkem meele järgi.
Õpilaste mõtteid pudrukeetmisest:
Mulle maitses see puder.
Mulle maitses pudru koos lisanditega.
Mulle meeldisid põlled ja mütsid.
Mulle maitses väga meie tehtud puder.
Lõpuks oli kõik hea!
Tühjaks saanud pudruhelbepakendid ei rännanud kohe prügikasti. Nendest ja ka laste kodust kaasa toodud tühjadest pudruhelbe karpidest valmistame novembrikuu tööõpetuse tunnis vahvad karbid ja kinkekotid.

Õpetajad Merike ja Külli