« Tagasi

Põnev päev botaanikaaias

Käisime koos klassiga 4. oktoobril Tallinna Botaanikaaias õppekäigul. Ilm oli külm ja vihmane, seepärst viidi meid kõigepealt loodusmajja. Seal vaatasime slaidiprogrammi maailma erilistest taimedest, mis kasvavad Austraalias, Aasias ja Aafrikas. Saime näha ja katsuda mõnede puude vilju – need olid väga suured! Näiteks hiidoa kaun on 2 meetrit pikk. Meile näidati ja anti katsuda balsapuud, mille puit on maailma kergeim. Veel saime teada, et maailma kõige väiksema taime nimi on lemblik ja sõrme peale mahub neid umbes 200 tükki.
Lahendasime erinevaid ülesandeid maitsetaimede kohta – pidime mõistatama, millised taimed  on purkides ja kuidas neid kasutatakse. Ravimtaimede hulgast tuli otsida ravimeid erinevatele haigustele.
Seejärel läksime õue ja tutvusime jugapuuga. Juhendaja rääkis, et see on väga mürgine. Samuti saime teada, et karuputk on üks mürgisemaid rohttaimi Euroopas, tema mahl tekitab nahale põletusvillid.
Jalutasime natuke botaanikaaia territooriumil, vaatasime sügise värve ja käisime meelte aias. Seal said kõik soovijad  maitsta suhkrulehte – oli magus küll!
Nägime ka kasvuhoone aknast palmipuid ja saime teada, et suvel ehitatakse neile ümber uus kasvuhoone - suurem ja kõrgem.
See päev oli väga tore, saime palju uusi teadmisi ja ootame suure huviga juba järgmisi õppekäike.
 
Laura, Kretta-Marie, Greete, Hele-Riin, Samuel, William, Oskar, Kiur ja Aleks 3.a klassist