Teadlaste pärastlõuna Loksa Gümnaasiumis

Sündmuse pealkiri: Teadlaste pärastlõuna Loksa Gümnaasiumis
Sündmuse toimumise kellaaeg ja kuupäev: 28. september 11.00 - 14.30
Toimumiskoht: Loksa Gümnaasium

1., 2. ja 3. klass "Meri ja rand"
Algklassid uurisid merd ja randa. Mida on meri rannale toonud ja mida on rannale toonud inimesed? Mis võiks rannal olla ja mis rannal olla kindlasti ei tohiks. Mida merevesi sisaldab ja mida mereveest võib leida, kui seda puhastada.

4. ja 5. klass "Nahk"
4.-5. klassi õpilaste teemaks oli Nahk. Valmistati huulepalsamit, mõõdeti naha pindala, uuriti nahka, arutleti teemal kuidas mõjutab nahka kosmeetika ja kuidas mõjutab loodus.

6. ja 7. klass "Vesi ja vee puhastamine"
6.-7. klassi teemaks on vesi. Arutleti selle üle, kas meil on piisavalt vett ja kas meil on piisavalt puhast vett? Milline peab olema vesi, et saaksime tema kohta öelda puhas vesi? Puhasti vett käepäraste vahenditega. Otsiti võimalusi, kuidas saada väga mustast veest puhast vett.

8. klass "Värviline happelisuse skaala"
8. klass määras looduslike vahenditega pH-d. Püüti mõista, kuidas happelisus ja aluselisus on seotud kunstiga ja natuke ka seda kunsti teha.

9. klass "LED-lambi ehitamine"
9. klass ehitas LED-lampi. Kuidas valmistada käepäraste vahenditega võimalikult efektiivne kaasaskantav LED-lamp?

10., 11. ja 12. klass
Gümnaasiumiõpilastega kohtusid TalTech õppejõud ja viisid läbi järgmised loengud:
11.00 – 11.45 TTÜ infotund (Keiu Org)
12.00 – 12.45 TTÜ pop loeng (Mis on plastid ja kuidas nendega toime tulla? Andres Krumme)
13.00 – 13.45 TTÜ pop loeng (Veekasutus koduses majapidamises, vee säästlik tarbimine. Karin Pachel)

Kõikidesse töötubadesse oli kaasatud peale loodusteadusliku tegevuse ka kõrvaltegevus (emakeel, võõrkeeled, matemaatika, kunst, kehaline kasvatus jne.)