TÖF Loksa Gümnaasiumis

Teadlaste Öö festival toimus Loksa Gümnaasiumis sellel aastal juba neljandat korda. Kahel esimesel korral toimusid eksperimendid (töötoad) ja neile järgnev kogunemine reede õhtul, nagu Teadlaste Ööle kohane. Eelmisel aastal ja sellel aastal toimusid töötoad päevasel ajal.

Selle aasta Teadlaste Öö teemaks oli 101 eksperimenti. 26. septembril asusidki Loksa Gümnaasiumi õpilased erinevates töötubades eksperimenteerima. Algklasside õpilased uurisid, kuidas käituvad erinevad kehad alarõhu tingimustes, natukene vanemad õpilased eksperimenteerisid võimalusega küpsetada lihavaba pihvi, voltisid paberlennukit, mis lendaks võimalikult kaugele või põsiks kaua õhus, uurisid õhurõhuga seotud nähtusi. Keskaste eksperimenteeris erineva tihedusega vedelikega ja meie kooli kõige vanemad kasvatasid kristalle ja uurisid vituaalreaalsuse algtõdesid.

Teadlaste Öö festivali ettevalmistamise ja läbiviimisega olid sellel aastal Loksa Gümnaasiumis hõivatud 13 õpetajat ja erinevates töötubades osalesid 180 õpilast.

Teadlaste Öö festivali päev Loksa Gümnaasiumis lõppes ühise kogunemisega koolimaja saalis. Ühisel kogunemsel tutvustati erinevate töötubade tegevusi ja näidati teistele huvitavaid katseid.