Väikesed töövarjud

Eelmisel õppeaastal korraldasime töövarjupäeva 3. klassi majandusringi õpilastele. Seda eeskätt seetõttu, et ka nooremad õpilased saaksid teadlikumaks töömaailmas toimuvast ning saaksid aru miks erinevad tööd on vajalikud ja et iga töö tegija on tähtis. Nii õpilaste kui ettevõtete tagasiside oli niivõrd positiivne, et otsustasime ka sellel õppeaastal 3. klassiga sama ettevõtmist korrata.
Seekord liitusime  Eesti Kaubandus-Tööstuskoja algatusega  „Tööle kaasa", mille eesmärgiks  on millega kutsuda tööandjaid, lapsevanemaid ja koole koostöös looma lastele ja noortele tööeluga tutvumise uusi võimalusi.

Meie viisime seda üleskutset läbi veidi omal viisil. Õpilane ei läinud töövarjuks mitte iseenda vanema töökohta, vaid väikesed töövarjud tutvusid erinevates Loksa linna ettevõttes erinevate ametitega. 18. veebruaril said 3.a klassi viis õpilast oma esimese töökogemuse olles töövarjuks lasteaiaõpetajale, juuksurile, küünetehnikule, postkontori klienditeenindajale ja lillepoe müüjale. Suur tänu lillepood Loksa Lilled, Loksa Postkontor, Loksa Lasteaed Õnnetriinu, ilusalong Maire ja ilusalong Länvin, et tutvustasite oma ettevõtet meie õpilastele ja aitäh töötajatele, kes lubasid olla enda varjuks ja kinkisid lastele elamuste- ja kogemusterikka päeva.

Külli Adler majandusringi õpetaja
Merike Moks 3.a klassi õpetaja

Õpilaste muljed sellest päevast olid järgmised:
Brigita:
Hästi vahva ja õpetlik päev oli, kus sain kogemusi ja õpetust. Paistab, et kui emme ja issi tööl käivad, siis polegi see nii lihtne, kui algul mulle paistis. Nüüd olen targem ja oskan hinnata vanemate pingutusi. Oli vahva päev.

Lisete:
Mina käisin töövarjuks küünetehniku juures. Nägin kuidas ta värvis ühe naise kulme ja tegi maniküüri. Kõigepealt tuli hoida käsi soojas vees, siis küüneõli panna ja viilida. Lõpuks värvida küüned läbipaistva küünelakiga. Ma õppisin, et küünte hooldamine polegi nii lihtne. Selleks on vaja spetsiaalseid asju ja palju õppida ning harjutada. Mulle meeldis see päev väga , sest ma sain palju uut teada ja Lea oli sõbralik ja lahke. Kõige ägedam oli see, et ta värvis ka minu küüned ära.

Kirke:
Esmaspäeval pärast kolmandat tundi läksid kõik meie klassi õpilased töövarjuks. Mina läksin Loksa Lasteaeda Õnnetriinu. Jõudsin kohale kui  lasteaialastel oli  ujumistund. Pärast ujumist aitasin lastel riietuda. Rühma jõudes hakkasime mängima-lego klotsidega, autodega, jne. Edasi kordasime ühte luuletust, siis tuli lõunasöök ja käes oli laste lõunauinaku aeg. Me lugesime unejuttu kollasest autopõrnikast. Kui jutt loetud oligi mul aeg lahkuda. Mulle meeldis olla õpetaja Pille töövari, tahaksin veel sellisel töövarjupäeval osaleda.

Triinu-Liis:
Ma käisin Maire ilusalongis juuksur Pille töövarjuks. Üks tädi tahtis lokke ja oli seal kolm tundi. Samal ajal lõikas Pille meestel juukseid ja lõpuks üks tädi tahtis ka juukseid lõigata. Kokku käis meil kuus klienti. See päev oli väga lõbus.

Raigo:
Esmaspäeval oli meil töövarjupäev. Meil oli võimalus näha ja õppida erinevaid ameteid. Mina olin töövarjuks Loksa Postkontoris. Minu tööks oli otsida üles pakid ja anda need klientidele. Töötajad rääkisid mulle oma tööst ja õpetasid, kuidas seda tööd teha. Sain ka ringi vaadata postkontori tööruumides. Mulle väga meeldis, oli väga tore ja  õpetlik päev.