Emakeele- ja pii-nädala kokkuvõtted

Nädalat raamisid diagrammide joonestajad, kellest vanemad alustasid 6. märtsil ja nooremad lõpetasid 13. märtsil.

4.-6. klass joonestas mandalaid e kosmilisi diagramme. Žürii valis tunnustamiseks välja järgmiste õpilaste tööd:
4.a – Sandra Oru
5.a – Uku Trolla
6.a – Gert Soll
6.b – Polina Voloshchak

Virnastatud Venni diagrammide joonestamises võtsid mõõtu 7.-9. klassi õpilased. Kenamad tööd olid järgmistel õpilastel:
7.a – Loviisa Sillajõe
8.a – Liisa Riin Linno
8.b – Anna Jefimova
9.a – Lilli Ann Linno

4.-6.klassi õpilased võistlesid proosatekstide ettelugemises. Õpetajad tõstsid esile järgmiste õpilaste ilmekat lugemist:
4.a – Hendrik Hang; Kevin Julius Kiviberg
5.a - Jessika Jõesaar, Alisa Kask
6.a – Laura Lindemann, Kristen Kurg

8.a – 12.a klassi õpilased pidid otsustama kirjavahemärgistatud lausete õigsuse üle. Täiesti veatu töö esitasid Anastasia Vandysh 12. klassist ja Sandra Vilumaa ning Argo Jürimets 11. klassist.
Teiste klasside parimad:
8.a  -Liisa Riin Linno
9.a - Joonas Rajamägi, Lilli Ann Linno; Kevin Piibemann, Andrei Bekker, Aleksandra Solom
10. – Kaja Metsar, Kelly Laanemaa

Keerulise ülesande said pii-värsside kirjutajad teemal „Eesti keel ja eesti meel". Sõnade paberile seadmises olid osavamad:
4.a – Sandra Oru, Milana Gorgodze
5.a – Jessika Jõesaar, Carmen Kaljumäe
6.a - Leenu Aasrand, Gert Soll
7.a – Kaidi Kurg
8.a – Liisa Riin Linno
9.a – Aleksandra Solom
10. – Kaja Metsar
11. – Sandra Vilumaa
12. – Kendra Kari

Žürii tunnustust leidsid veel Elena Viktoria Vaas (7.a), Lilli Ann Linno (9.a) ja Jekaterina Lõssakova (9.b – ainuke õpilane vene osast).

Võimalikult pikka pii-arvu püüdsid peast meelde tuletada 6.-9. klassi õpilased.
Parima mäluga olid:
6.a - Laura Lindemann 34 kohta pärast koma
7.a – Liisa Laur – 29 kohta
8.a – Eliisa Gusseva 70 kohta, kooli parim tulemus
9.a – Aleksandra Solom 66 kohta

Kooli üldarvestuses said silmapaistva tulemuse veel Anni Jõe (61 kohta), Lilli Ann Linno (52 kohta), Paul Paesüld (49 kohta).

Kooli kõige nooremad õpilased osalesid algklasside etluskonkursil. Tänukirjaga tunnustati järgmiste õpilaste ettevõtlikkust ja esinemisjulgust:

1.a klass
Oliver Järve, Karel Peetermann, Hannabel Teern, Oliver Siirus; Eva -Angelina Bõhhovets, Sandra Lindemann, Klaara- Helen Nooska, Kaur Rosen, Amalia Proskurina, Emma- Laura Vilumaa, Kärolin- Lisette Potjomkina, Gregor Kütt

2.a klass
Laura Luht, Greete Oru, William Brand, Samuel Gilin, Kretta-Marie Part, Eva-Mia Hansing, Kiur Kaugerand, Terian Kask, Kristjan-Taavi Sillaots, Igor  Kukarin.

3.a klass
Triinu-Liis Aug, Raigo Jaagumann, Hendrik Järvan, Lisete-Marleen Kivi, Brigita Kupp, Kirke Külmsaar

Etlejaid hinnanud žürii tõstis esile Oliver Siiruse, Sandra Lindemanni, Eva-Mia Hansingu ja Kirke Külmsaare ilmeka esinemise.

Võistluste ja konkursside tublimaid  õpilasi tunnustati emakeelepäeval.

Nädalasse mahtusid veel 8.-12. klassi õpilaste kohtumine kirjanik Kätlin Kaldmaaga, 1.-3. klassi õpilaste arvutil joonestamise tunnid, 4.-6. klassi õpilaste võistlusmäng Kuldvillak.

Aitäh emakeele- ja matemaatikaõpetajatele, kes nädala tegevused planeerisid, korraldasid ja töid hindasid: Marjaana Loide, Urve Toompuu, Pille Veber, Maie Itse, Larissa Plehova, Annely Vill, Liisa Hallika,
Malle Krusell, Eve Jürgens, Merike Moks.