Poku meie kooli õuel

Loksa kooli õues sirgub palju kooli endiste õpilaste või töötajate istutatud puid. Kuuma ja kuiva suve tõttu kuivas ära algklasside maja ees kasvanud kuusk. Ootamatu mõtte ajel jäi pärast puu mahasaagimist püsti känd, millest hakkas sündima meie Poku.

Edgar Valter – eesti lastekirjanik, kunstnik, karikaturist – tähistanuks järgmisel aastal (2019) oma 90. sünnipäeva. Omapärase ja äratuntava stiiliga kunstniku tegelased on jäänud meile meelde nii lasteraamatutest kui ka multifilmidest.

Tema esimene nii kirjutatud kui joonistatud lasteraamat oli 1994. aastal ilmunud „Pokuraamat".
1996. aastal kanti Edgar Valter Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu (IBBY) aunimekirja. Samal aastal sai ta riikliku kultuuripreemia „Pokuraamatu" jt lasteraamatute illustreerimise eest.
2001. aastal omistati talle Valgetähe III klassi teenetemärk.
2005. aastast on Edgar Valter Eesti Kunstnike Liidu auliige.

Meie kooli õuel mõtiskleva Poku autor on Loksa kohalik mees Sergei Kuznetsov, kes on andekas puiduskulptor. Tema kätega valmis ka  uhke aabitsakukk, kes jälgib õpilaste toimetamisi kooli fuajees oleval meenete stendil.
Need puuskulptuurid on Loksa koolile kingituseks. Mees ise ütleb tagasihoidlikult - „harjutan kätt".