Sündmuste kalender

« Tagasi

Teadlaste pärastlõuna Loksa Gümnaasiumis

Alguskuupäev: 28.09.18
Kestus 11:00 – 14:30
Tüüp: Haridussündmus
Asukoht: Loksa Gümnaasium, Tallinna tn 47, Loksa linn, Harjumaa
  + Lisa minu kalendrisse
Oleme kooli jaganud vanuseastmetesse: 1.-3. klass, 4.-5. klass, 6.-7. klass, 8. klass, 9. klass, gümnaasium
 
Algklassid uurivad merd ja randa. Mida on meri rannale toonud ja mida on rannale toonud inimesed? Mis võiks rannal olla ja mis rannal olla kindlasti ei tohiks.
 
4.-5. klassi õpilaste teemaks on Nahk. Valmistatakse huulepalsamit, mõõdetakse naha pindala, uuritakse nahka, arutletakse teemal kuidas mõjutab nahka kosmeetika ja kuidas mõjutab loodus.
 
6.-7. klassi teemaks on vesi. Arutleme selle üle, kas meil on piisavalt vett ja kas meil on piisavalt puhast vett? Milline peab olema vesi, et saaksime tema kohta öelda puhas vesi? Puhastame vett käepäraste vahenditega. Otsime võimalusi, kuidas saada väga mustast veest puhast vett.
 
8. klass määrab looduslike vahenditega pH-d. Püüab mõista, kuidas happelisus ja aluselisus on seotud kunstiga ja natuke ka seda kunsti teha.
 
9. klass ehitab LED-lampi. Kuidas valmistada käepäraste vahenditega võimalikult efektiivne kaasaskantav LED-lamp?
 
Gümnaasiumile toimub kohtumine teadlasega - meie kooli vilistlasega, kes tegutseb teaduse (soovitavalt loodusteaduse) vallas.
 
Kõikidesse töötubadesse on kaasatud peale loodusteadusliku tegevuse ka kõrvaltegevus (emakeel, võõrkeeled, matemaatika, kunst, kehaline kasvatus jne.)