Teade seoses COVID-19 levikuga

Kuna koroonaviirusesse nakatumise numbrid näitavad hetkel riigis endiselt kasvutrende ja viirus on jõudnud ka Loksale, tuletame töötajatele, õpilastele ja lapsevanematele veel kord meelde  alljärgnevat.

Palume kõikidel koolitöötajatel, õpilastel ja lapsevanematel jälgida oma tervislikku seisundit. Haigusnähtude ilmnemisel jääb õpilane või töötaja  koju ja pöördub perearsti poole. Kui õpilane, töötaja või tema pereliige saab positiivse koroonaproovi tulemuse või on olnud lähikontaktis COVID-19 haigega palume sellest viivitamatult teavitada telefonitsi Loksa Gümnaasiumi direktorit (+372 554 2974; +372 588 53153).
Lähtuvalt infost saame kohe rakendada lisameetmeid, et viiruse levikut koolis piirata.

Lähikontaktse mõiste on selgitatud Terviseameti juhendis

Ohutuse tagamiseks haridusasutuses on koolil  õigus saata õpilane või töötaja koju tagasi, kui on teada, et on rikutud Terviseameti nõudeid (lähikontaktse või reisilt saabunu isolatsiooni jäämine jm) Vaata uudused, soovitused ja teavitused.

Maskid

Vastavalt valitsuse korraldusele on maskid kohustuslikud avalikes siseruumides, ühistranspordis (koolibussides, liinibussides).
Maski kandmise kohustust pole  juhul, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, erivajaduse, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.
Koolis maskikandmise üldist kohustust ei ole. Maski kandmise otsustab töötaja või õpilane ise. Soovitame maski kanda riskirühma kuuluvatel isikutel.

Konsultatsioonides osalev abiturient kannab maski.