Kohtumine Marina Kaljurannaga

Täna, 13. jaanuaril 2020, oli Loksa Gümnaasiumis külas Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand.
Kohtumisel Loksa Gümnaasiumi põhikooli vanema osa õpilastega rääkis Marina Kaljurand sellest, kuidas ta diplomaatiasse sattus, õigemini kutsuti ja kutsujaks oli taasiseseisvunud Eesti Vabariigi esimene välisminister Lennart Meri. Saime teada, kuidas juristist sai samm sammult diplomaat.

Väga huvitavalt rääkis Marina Kaljurand oma tööst suursaadikuna erinevates riikides, sellest kuidas välisesinduses töötava diplomaadi töö on kannatlikult tutvustada oma riiki kasutades selleks kõiki võimalikke ja kohati isegi võimatuna tunduvaid võtteid.

Eriti rõhutas Marina Kaljurand oskust näha asju suurelt, näha seda, et alati ei ole meie "maailma keskpunkt", isegi kui seda sooviks. Veel rõhus ta sellele, et haridus ja keeleoskus on elus väga vajalikud asjad, need annavad sulle vabaduse suhelda, tutvustada teistele ennast ja saada osa teiste inimeste mõttemaailmast ja kultuurist.

Lõpetuseks peab veelkord mainima Marina Kaljuranna suhtlemisoskust, kohtumiseks mõõdetud koolitund lendas välgukiirusel.