Kaasav eelarvestamine koolis

Loksa kool osaleb sel õppeaastal projektis "Kaasav eelarvestamine koolis".
Õpilastelt küsitakse, mida nad soovivad, et meie kooliruumis ja koolielus veel oleks. Kooli eelarvest on antud summa parima, enim õpilaste poolt otsustusprotsessis hääli saanud idee realiseerimiseks.
8. oktoobril toimus meie kooli gümnasistidele projekti töötuba, mille eesmärk oli suurendada õpilaste teadlikkust demokraatlikest otsustusprotsessidest ning aktiveerida neid koolielus kaasa rääkima. Korruptsioonivaba Eesti tegevjuht Carina Paju andis ülevaate demokraatia olemusest, toimimisest ja selle seosest korruptsiooniga. Eesti Koostöö Kogu demokraatia valdkonna ekspert Kadri Org, kes ühines töötoaga videosilla abil, avas, mida tähendab digiidentiteet ja miks on seda oluline teada.
Toimus ka esmane ideekorje, mil õpilased said välja tuua, millest tunnevad koolis puudust ning mida oleks võimalik etteantud eelarve piirides lahendada.