Koolikorraldus alates 1. novembrist

Kuna nakkuse oht on endiselt väga kõrge, palume tungivalt järgida järgmisi HTM'i soovitusi ja nõudeid:
•rakendada kõiki viiruse levikut takistavaid meetmeid  ( ruumide ventileerimine, kätehügieen, hajutatus);
•õpilastel ja koolitöötajatel kanda kooli üldkasutatavates ruumides maske.

Lihtsustatud karantiin

Koroonaviirusesse nakatunuga üldhariduskoolis  lähikontakti sattunud õpilasel (kuni sel õppeaastal 19-aastaseks saav) tuleb teha PCR-test alates kontakti 4. päevast. Kuni testi tulemuse selgumiseni tuleb ka haigussümptomiteta õpilasel koju jääda. Testima ei pea vaktsineeritud õpilased ega õpilased, kes on COVID-19 läbi põdenud. Uue korra järgi peavad pärast koolis, huvikoolis või noorsootööasutuses toimunud lähikontakti PCR-testi tegema ka kõik alla 12-aastased õpilased. Kui testi tulemus on negatiivne, saab õpilane jätkata osalemist õppetöös ja huvitegevustes. See tähendab, et igal pool kehtib sama kord (seni on olnud erinevus koolis ja huvihariduses toimunud lähikontaktide korral käitumises). Juhul, kui õpilane ei ole testimisega nõus, tuleb tal olla 10 päeva karantiinis. Õpilane tohib pärast nakkusohutust tõendava PCR testitulemuse teadasaamist taas osaleda nii õppetöös kui ka kõigis huvitegevustes. See tähendab, et ka koolivälisele huviharidusele, huvitegevusele ja noorsootööle, aga ka õpilaste spordivõistlustele ning spordi- ja liikumisüritustele, hakkab kehtima sama regulatsioon. Juhul, kui õpilane ei ole nõus end testima, peab ta viibima 10 päeva karantiinis. Testimisest on vabastatud kõik vaktsineeritud ja haiguse läbi põdenud õpilased.