Emakeelenädal Loksa Gümnaasiumis

Emakeelenädala (13. märts - 18. märts) tegevused:

13. märts

Stend emakeelest: eesti keel kui emakeel; vene keel kui emakeel.

Kohtumine Nukuteatri kunstilise juhi Vahur Kelleriga. Kotumine toimub algklasside majas ja seal osalevad 7.a - 12. klassi õpilased.

14. märts

Emakeelepäeval kõlavad  2.-4. vahetunni ajal  üle kooli klassikute luuletused  (Peterson, Koidula, Liiv jt, ja uuema luule keelerikkuse näidiseid).

Muinasjuttude lugemise tund 1.-3. klassi õpilastele.

Temaatiline kombineeritud luuletamine või teemantluuletuste koostamine  teemal „Emakeel" 4.-9. klassi õpilastele.

3. tunni ajal kirjutavad 9.a - 12. klassi õpilased e-etteütlust.

16.märts

7.a-9.a klassi õpilased sõidavad Nukuteatrisse vaatama etendust "Väike prints".

18. märts

Ekskursioon Tallinna Vene teatrisse (ekskursioon kulisside taha). Etendus "muinasjutt tsaar Saltaanist"

Kogu nädala tegevused

Koostöös kooli sööklaga projekt "Kaks kultuuri, kaks kööki -  eesti ja vene rahvustoidud". Sööklas pakutakse selle nädala jooksul vaheldumisi eesti ja vene rahvustoite. Reedel on praad eesti, magustoit aga vene köögist või vastupidi.

Hiljem

8.a -12. klass külastavad Viinistu kunstimuuseumi.

6.b-12. klassi õpilaste kohtumine Baltimaadest pärit lütseumikasvandike mälestusteraamatu ja teiste Puškiniga seotud raamatute  autori, Tallinna Vene Lütseumi juures asuva Puškini muuseumi direktori Alla Belenkovaga.