« Tagasi

Teade seoses COVID-19 levikuga

Meile teadaolevalt ei ole tänase päeva seisuga Loksa Gümnaasiumi õpilaste ja töötajate seas tuvastatud koroonaviiruse kandjaid.
 
Kuna koroonaviirusesse nakatumise numbrid näitavad hetkel riigis endiselt kasvutrende tuletame töötajatele, õpilastele ja lapsevanematele veel kord meelde: 
 
Palume kõikidel koolitöötajatel, õpilastel ja lapsevanematel jälgida oma tervislikku seisundit. Haigusnähtude ilmnemisel jääb õpilane või töötaja koju ja pöördub perearsti poole. Kui õpilane, töötaja või tema pereliige saab positiivse koroonaproovi tulemuse või on olnud lähikontaktis COVID-19 haigega palume sellest viivitamatult teavitada telefonitsi Loksa Gümnaasiumi direktorit (+372 554 2974; +372 588 53153).
Lähtuvalt infost saame kohe rakendada lisameetmeid, et viiruse levikut koolis piirata.
 
Lähikontaktse mõiste on selgitatud Terviseameti juhendis.
 
Ohutuse tagamiseks haridusasutuses on koolil  õigus saata õpilane või töötaja koju tagasi, kui on teada, et on rikutud Terviseameti nõudeid (lähikontaktse või reisilt saabunu isolatsiooni jäämine jm) Loe täpsemalt Uudused, soovitused, teavitused.
 
Maskid
 
Vastavalt valitsuse korraldusele on maskid kohustuslikud avalikes siseruumides, ühistranspordis (koolibussides, liinibussides).
Maski kandmise kohustust pole  juhul, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, erivajaduse, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.
 
Koolis maskikandmise kohustust ei ole. Maski kandmise otsustab töötaja või õpilane ise. Soovitame maski kanda riskirühma kuuluvatel isikutel ja vanema kooliastme õpilastel.
 
Huvitegevus
 
Hetke seisuga meie kooli õpilaste koolisisesed huviringid (osalevad ainult meie kooli õpilased) jätkavad  tavapärast tegevust, jälgides osalejate piirarvu. 
Soovitame  õpilastel mitte osaleda huvitegevuses, kus on kokkupuude teiste koolide õpilastega. Kontaktid praegusel perioodil teiste koolide õpilastega ei ole mõistlikud. Kui huvitegevuse kohta tulevad uued suunised, vaatame oma seisukohad üle ja edastame täiendava info.