Loksa Gümnaasiumil on hea meel teatada, et liitusime Liikuma Kutsuva Kooli programmiga.

KUTSUME LIIKUMA

Selle õppeaasta esimene MÄNGUDE VAHETUND algklassidele, mida viivad läbi meie särasilmsed mängujuhid Loviisa, Elena Viktoria ja Liisa 8.a klassist, toimub juba sel reedel, 8.novembril kl 11.50 - 12.15. Kui vihma ei saja, mängitakse õues, vihma korral algklasside maja saalis.

MÄNGUDE VAHETUNNID sel poolaastal:
R 8.nov
R 22.nov
R 6.dets

TANTSUVAHETUND on E 18.nov kl 11.50 - 12.15 algkl. maja saalis. Tantsima on oodatud kõik huvilised meie kooliperest, olenemata klassist või ametist!

VÕIMLAVAHETUNNID 4.-6.kl sel poolaastal:
K 13.nov kl 11.50 - 12.15
K 27.nov kl 11.50 - 12.15

VÕIMLAVAHETUNNID 7.-12.kl sel poolaastal:
N 14.nov 10.45 - 11.00
N 28.nov 10.45 - 11.00

Soovime (kooli)päevadesse vunki juurde!

Loksa Gümnaasiumi Liikuma Kutsuva Kooli tiim

AITA MUUTA VAHETUND AKTIIVSEKS!

Kingi koolile spordivahendeid (hüppenöörid, pallid, õuemängud jms), mida ise enam ei vaja.
Neid vahendeid hakkavad heameelega kasutama 1.-3. klasside õpilased õuevahetundides.
Kingituste kogumine toimub 16. septembrist – 30. septembrini.
Annetades kuulud sa Loksa Gümnaasiumi Heategijate perre.

Mis ja miks?

Terviseeksperdid soovitavad, et kõik lapsed ja noored vanuses 5–17 aastat peaksid aktiivselt liikuma iga päev vähemat 60 minutit. See on vajalik eeldus nende tervise, arengu ja ka õppimisvõime jaoks. Tänapäeva istuval ajastul ei tule liikumine aga laste jaoks loomulikult, vaid vajab teadlikku suunamist ja soodustamist, muuhulgas ka koolipäevadel. Liikuma Kutsuv Kool tähendab vahetundide korralduse, ainetundide, aga ka koolitee ja koolimaja läbimõtlemist nii, et lapsed saaksid olla võimalikult aktiivsed. Teadusuuringud näitavad, et paremad võimalused koolis liikuda seostuvad suurema koolirõõmu ja paremate õpitulemustega.

Mida programmiga liitumine tähendab?

Liikuma Kutsuva Kooli programmis osaledes hakkame oma koolis liikumisvõimalusi süsteemsemalt planeerima ning parandama. Oleme juba korraldanud mängude ja tantsuvahetunde  algklassiõpilastele, võimlavahetunde põhikooli õpilastele,  ent väljakutseid jätkub veel. Selle kevade üks eesmärk on ühiselt järgmise aasta plaan läbi mõelda. Olete igati oodatud mõtteid jagama ja kaasa lööma! Meie kooli Liikuma Kutsuva Kooli põhitiimi veavad õpetajatena Valvi Joaväli, Merike Moks, Jana Roopa, Liina Liivamägi, Liisa Hallika; õpilasi esindab Joonas Rajamägi, lapsevanemaid Tauno Hang.

Liikuma Kutsuva Kooli poolt Loksa Gümnaasiumis korraldatud veebiküsitluse raport. Sama raport *.pdf.

Liikuma Kutsuva Kooli komisjoni koosolek 29.04.2019

1. Loksa Gümnaasiumi KENA analüüs
2. Tegevusplaan 2019-2022

Loksa Gümnaasiumi lapsevanemate üldkoosolek/ mõttekoda 13. aprillil 2019

1. Miks ja milleks: Liikuma Kutsuva Kooli programmi tutvustus
2. Loksa Gümnaasiumi 4.-9. kl õpilaste liikumisharjumused
3. Olukorrast kehalise kasvatuse tundides
4. Mõttekoda/ajurünnak. Kokkuvõte - SIIN>>

Loksa Gümnaasiumi meeskonna koosolek 20.03.2019

Teemad:
-Liikuma Kutsuva Kooli programmi  põhimõtete tutvustus;
-ülevaade 7.03.2019 toimunud ideeseminarist;
-18.-28. 2019 TÜ Liikumislabori poolt koostatud küsitluse läbiviimine 4.-9. kl õpilaste  ja kooli töötajate hulgas;
-meeskonna tegevused 2019 kevadel;
-lapsevanemate mõttekoja ettevalmistus.

Loksa Gümnaasiumi meeskonna koosolek 9.09. 2019

1. õuevahetundide korraldus, tegevused, õpilaste turvalisus
2. kampaania spordiinventari kogumiseks
3. õuelala planeerimine

Loksa Gümnaasiumi meeskonna koosolek 23.09.2019

1. õueala planeerimine
2. tagasiside koolitusest Käärikul
3. õpetajate sisekoolituse planeerimine

Täname lapsevanem Andres Kivibergi koolile annetatud spordiinventari eest!