Loksa Gümnaasiumil on hea meel teatada, et liitusime Liikuma Kutsuva Kooli programmiga.

HAKKAME LIIKUMA

Eesti Terviserajad avalikustas 25. novembril üle-eestilise liikumisteemalise loovtööde konkursi „Hakkame liikuma" võitjad – 50 kooli ja lasteaeda, kellele kingitakse Swedbanki toel siseterviserada.
Kuu aja jooksul laekus konkursile ligi 400 loovtööd koolidest ja lasteaedadest üle Eesti. Konkursil osales 74 kooli ja 126 lasteaeda. Eesti Terviseradade ja Swedbanki esindajatest koosnev žürii valis välja 50 haridusasutust üle Eesti, kes saavad tänutäheks mängulise siseterviseraja elemendid, mida saab kasutada sõltuvalt hoone suurusest mõnes koridoris või läbi terve maja. Kingitused jõuavad koolidesse ja lasteaedadesse detsembrikuu jooksul.

Loksa Gümnaasium esitas konkursile 3 tööd: 2.-3.a „Õuevahetund", 4.a-8.a „Liikuma Kutsuv Kool", 8.a-9.a „Matk Aegna saarele". Meil on hea meel kuuluda võitjate hulka.

Õuevahetund

Liikuma Kutsuv Kool

Matk Aegna saarele

AITA MUUTA VAHETUND AKTIIVSEKS!

Kingi koolile spordivahendeid (hüppenöörid, pallid, õuemängud jms), mida ise enam ei vaja.
Neid vahendeid hakkavad heameelega kasutama 1.-3. klasside õpilased õuevahetundides.
Kingituste kogumine toimub 16. septembrist – 30. septembrini.
Annetades kuulud sa Loksa Gümnaasiumi Heategijate perre.

Mis ja miks?

Terviseeksperdid soovitavad, et kõik lapsed ja noored vanuses 5–17 aastat peaksid aktiivselt liikuma iga päev vähemat 60 minutit. See on vajalik eeldus nende tervise, arengu ja ka õppimisvõime jaoks. Tänapäeva istuval ajastul ei tule liikumine aga laste jaoks loomulikult, vaid vajab teadlikku suunamist ja soodustamist, muuhulgas ka koolipäevadel. Liikuma Kutsuv Kool tähendab vahetundide korralduse, ainetundide, aga ka koolitee ja koolimaja läbimõtlemist nii, et lapsed saaksid olla võimalikult aktiivsed. Teadusuuringud näitavad, et paremad võimalused koolis liikuda seostuvad suurema koolirõõmu ja paremate õpitulemustega.

Mida programmiga liitumine tähendab?

Liikuma Kutsuva Kooli programmis osaledes hakkame oma koolis liikumisvõimalusi süsteemsemalt planeerima ning parandama. Oleme juba korraldanud mängude ja tantsuvahetunde  algklassiõpilastele, võimlavahetunde põhikooli õpilastele,  ent väljakutseid jätkub veel. Selle kevade üks eesmärk on ühiselt järgmise aasta plaan läbi mõelda. Olete igati oodatud mõtteid jagama ja kaasa lööma! Meie kooli Liikuma Kutsuva Kooli põhitiimi veavad õpetajatena Valvi Joaväli, Merike Moks, Jana Roopa, Liina Liivamägi, Liisa Hallika; õpilasi esindab Joonas Rajamägi, lapsevanemaid Tauno Hang.

Liikuma Kutsuva Kooli poolt Loksa Gümnaasiumis korraldatud veebiküsitluse raport. Sama raport *.pdf.

Liikuma Kutsuva Kooli komisjoni koosolek 5.03.2020

1. Liikumisvahetunnid:
mänguvahetund N 11.50 – 12.20 (õues) – 12.03, 26.03., 9.04, 16.04 - mängujuhid; 19.03; 2.04. - Joaväli
võimala vahetunnid E, K 11.50 – 12.20
tantsuvahetunnid – vastavalt ilmale
takistusriba – 9.04. (üles panna 8.04)
2. Mänguväljaku planeerimine – kohtumine linnavalitsuses 9.03.
3. Seminarid ja koolitused: 3.03. - Joaväli, 9.03 – Moks, Roopa
4. Turvaline koolitee – interaktiivne katsetus 6.a ja 8.a klassi arvutiõpetuse tunnis (Hallika, Roopa)
5. Õuevahetunnid halva ilmaga – üldine teavituskiri algklasside õpetajatele (Joaväli)
6. Slackline – turvamatid varuda, siis  garderoobi üles panna.

Liikuma Kutsuva Kooli komisjoni koosolek 29.01.2020

1. mänguvaljaku kavandamine
2. ülevaade mänguväljaku hinnapakkumistest
3. edasine tegevuskava
4. takistusriba korraldamine 20. veebruaril
5. võimla vahetundide sihtgrupp

Liikuma Kutsuva Kooli komisjoni koosolek 8.01.2020

1. III perioodi tegevuste planeerimine
2. turvaline koolitee
3. liikumisvahetunnid
4. mänguväljaku kavandamine
5. ülevaade jõululaadal kogutud annetustest

Liikuma Kutsuva kooli komisjoni koosolek 30.10.2019

1. II perioodi tegevuste täpsustamine
2. õuevahetunnid, mänguvahetunnid, võimlavahetunnid
3. mänguväljaku kavandamine
4. vahendite heategevusliku kogumise algatamine

Sisekoolitus õpetajatele 22.10.2019

Liikuma Kutsuva Kooli koolimeeskonna poolt korraldatud sisekoolitus õpetajatele.

Liikuma Kutsuva Kooli komisjoni koosolek 14.10.2019

1. 22. oktoobri sisekoolituse ettevalmistamine
Koosoleku päevakava:
ettekanded M. Moks - Liikumine ainetunnis; J. Roopa - Turvaline koolitee
liikumispausid: L. Hallika, J. Roopa
moderaator V. Joaväli

Liikuma Kutsuva Kooli komisjoni koosolek 29.04.2019

1. Loksa Gümnaasiumi KENA analüüs
2. Tegevusplaan 2019-2022

Loksa Gümnaasiumi lapsevanemate üldkoosolek/ mõttekoda 13.04.2019

1. Miks ja milleks: Liikuma Kutsuva Kooli programmi tutvustus
2. Loksa Gümnaasiumi 4.-9. kl õpilaste liikumisharjumused
3. Olukorrast kehalise kasvatuse tundides
4. Mõttekoda/ajurünnak. Kokkuvõte - SIIN>>

Loksa Gümnaasiumi meeskonna koosolek 20.03.2019

Teemad:
-Liikuma Kutsuva Kooli programmi  põhimõtete tutvustus;
-ülevaade 7.03.2019 toimunud ideeseminarist;
-18.-28. 2019 TÜ Liikumislabori poolt koostatud küsitluse läbiviimine 4.-9. kl õpilaste  ja kooli töötajate hulgas;
-meeskonna tegevused 2019 kevadel;
-lapsevanemate mõttekoja ettevalmistus.

Loksa Gümnaasiumi meeskonna koosolek 9.09. 2019

1. õuevahetundide korraldus, tegevused, õpilaste turvalisus
2. kampaania spordiinventari kogumiseks
3. õuelala planeerimine

Loksa Gümnaasiumi meeskonna koosolek 23.09.2019

1. õueala planeerimine
2. tagasiside koolitusest Käärikul
3. õpetajate sisekoolituse planeerimine

Täname lapsevanem Andres Kivibergi koolile annetatud spordiinventari eest!